Şeftali Forum
Ziyaretçi lütfen kayıt ol veya giriş yap.....
Şeftali Forum
Ziyaretçi lütfen kayıt ol veya giriş yap.....
Şeftali Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şeftali Forum

Şeftali Forum En iyi forum

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

DAbbe 2 Filmi Tanıtım

YazarMesaj
krzmtk_can
Moderatörler
Moderatörler
krzmtk_can

Takım : 1
Ruh Hali : 12

DAbbe 2 Filmi Tanıtım Empty
MesajKonu: DAbbe 2 Filmi Tanıtım   DAbbe 2 Filmi Tanıtım EmptyPerş. Kas. 12, 2009 8:45 pm

Dabbe, filmde, dünyada aniden yayılan nedensiz intihar vakaları, Amerika Birleşik Devletleri'nden başlayarak, Türkiye'ye sıçrar. Bir salgın hastalık gibi ilerleyen ölümlerin sırrı ise bu filmde çözülmüştür...

Şimdi sen göklerden gelecek ve insanları kuşatacak o dumana bak: Bu Acı Izdıraptır Kur'an-ı Kerim/Duhan Suresi 10-11

Başrollerini Serdar Özer, Ebru Aykaç ve Serhat Yiğit'in paylaştıkları, 2006 yılında vizyona giren ve çok konuşulan 'D@bbe'nin 2. filmi vizyona girmeye hazırlanıyor.

İlk filmde yakaladığı başarı ile adından sıkça söz ettiren, son olarak 'Semum' ile izleyici karşısına geçen ve gişede başarı sağlayan Karacadağ'ın son filmi 'D@bbe 2' merakla bekleniyor.

Sefa Zengin, İncinur Daşdemir, Deniz Olgaç, Leyla Göksun ve Muharrem Dalfidan'ın başrolünü üstlendikleri filmin konusu şimdilik saklanıyor. (bkz. Dabbe)

Yönetmenin Görüşü [değiştir]
"Dabbe ve Semum filmleriyle başladığım Türk korku sineması oluşturma çabasına, Dabbe-2 ile devam etmekteyim.İlk iki filmimden gerek ulusal, gerekse uluslararası anlamda edindiğim tecrübeler doğrultusunda yeni filmin senaryosunu yazarken olabildiğince beynimi özgür bıraktım.Bu defa bana gelen anlamsız taleplere veya günümüzün moda-klişe anlatımlarına değil de,Türk korku sinemasına katkısı olabileceğini düşündüğüm yeni ve denenmemiş kurgusal-mistik temalara yöneldim.Dünyada denenmiş onlarca Korku Sineması anlatımı modeli olduğunu düşünürsek,kendi arayışımı "Metafizik kurgu" olarak özetleyebilirim.Mesaj veren,eğiten ve öğreten her türlü filmden nefret eden biri olarak; düşündürten,kışkırtan veya araştırtan sinema modelini baz alarak "metafizik-kurgu" üzerine çalışmaya devam edeceğim.Et üzerinden değil de,Ruh üzerinden yapılan korku filmlerine duyduğum ilgi benim oluşturmaya gayret ettiğim Türk Korku Sineması modeli hakkında fikir verebilir.İzleyicinin ilgisini ve Türk korku sinemasına olan bağlılığını ayakta tutabilmek adına rahat izlenebilir ama aynı zamanda düşünceye sevk edebilecek bir anlatıma ulaşmak adına öykülerimi yerel ve kültürel konseptte anlatmaya "Şimdilik" devam edeceğim.Yapılan diğer tüm Türk Korku Filmlerine ciddi anlamda saygı duymaktayım ve bu anlamda atılan her türlü adıma elimden geldiğince destek olmaya devam edeceğim. Bana gelen ve gelecek olan her türlü-olumlu olumsuz eleştirileri önemsediğimin ve katkıya dönüştürmeye gayret edeceğimin bilinmesini isterim."

DAbbe 2 Filmi Tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası